گوگل بد افزارهای اندروید را در سال ۲۰۱۴ به میزان ۵۰ درصد کاهش داده است؟

کاهش ۵۰ درصدی بد افزارهای اندروید توسط گوگل.

گوگل بد افزارهای اندروید را در سال ۲۰۱۴ به میزان ۵۰ درصد کاهش داده است

در حالی که اپل آنقدر به امنیت iOS مطمئن است که حتی اجازه نمی دهد اپلیکیشن های اندروید در اپ استور حضور داشته باشند، اوضاع برای رقیب اندکی متفاوت است.

اندروید به خاطر ساختار متفاوتی که بر اکوسیستمش حاکم است، بیشتر مورد نفوذ بد افزار ها قرار می گیرد و از لحاظ امنیتی نسبت به iOS آسیب پذیر تر است. نظارت نه چندان سفت و سخت در گوگل پلی و وجود فروشگاه های موازی، از جمله مواردی هستند که ورود اپلیکیشن های مخرب را به اندروید، آسان می کنند.

گوگل نیز به درستی متوجه این موضوع شده و اقدامات مهمی را در این راستا آغاز کرده است. بر اساس گزارشی که به تازگی منتشر شده، گوگل توانسته تا میزان بد افزار ها را در سال ۲۰۱۴، به میزان ۵۰ درصد کاهش دهد.

به گفته گوگل تنها ۱ درصد از دستگاه های اندروید در سال ۲۰۱۴ نرم افزار های مخرب را نصب کرده اند. در صورتی که فروشگاه های سوم شخص را از این آمار کنار بگذاریم، میزان دستگاه هایی که از گوگل پلی بد افزار دریافت کرده اند به ۰.۱۵ درصد تقلیل می یابد.

اقدامات امنیتی گوگل تنها محدود به اندروید نمی شود و کاربران مرورگر کروم نیز هم اکنون از امنیت بیشتری برخوردار هستند. هفته گذشته گوگل اعلام کرد که بالغ بر ۲۰۰ اکستنشن مخرب را از فروشگاه کروم حذف کرده است. جالب اینکه این اکستنشن ها تا پیش از این نزدیک به ۱۴ میلیون کاربر را مورد حملات خود قرار داده بودند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.